050-58-58-789
096-58-58-789
063-58-58-789
Натяжные потолки в деревянном доме

Плюси і мінуси натяжних стель в приватному дерев’яному будинку

Розглянемо варіант установки натяжної стелі в дерев’яному будинку. У таких оселях традиційно стелі облицьовуються шпоном і євровагонкою, рідше – роблять підвісну стелю з гіпсокартону. Всі ці три варіанти об’єднує висока екологічність. І це найголовніша перевага.

 

Але є і мінуси:

  • негерметичність – в разі протоки води зверху (наприклад, в будинку водяне опалення і прорвало батарею або на другому поверсі теж є санвузол), вона вся виявиться внизу, а для дерев’яного приміщення це дуже небажаний варіант;
  • таке облицювання приїлося і не має великого різноманіття варіантів – колірна гамма знаходиться в області жовто-коричневих кольорів (в разі обробки вагонкою або шпоною) і ніякого тобі малюнка.

Натяжні стелі в дерев'яному будинку

 

Всі ці недоліки усуває використання натяжної стелі. Її плюси:

  • захищає дерев’яне приміщення від проток зверху;
  • відмінно маскує вади основної стелі;
  • за такою стелею можна приховати інженерні комунікації;
  • довго зберігає привабливий зовнішній вигляд без всяких ремонтних робіт.

Але з огляду на специфіку житла з дерева, для нього підійде не будь-яка натяжна конструкція.

Які натяжні стелі підійдуть для дерев’яного будинку

Дерев’яна будівля – найбільш екологічна з усіх існуючих. І, звичайно ж, не хочеться цей показник погіршувати. Серед натяжних стель самі екологічно чисті виробництва Cerutti (Італія). Вони виконуються за спеціальними «зеленим» технологіям. До речі, вони, як і плівкові їх колеги, герметичні і вологостійкі. В крайньому випадку, необхідно встановлювати полотна відомих брендів, що мають відповідні сертифікати.

 

Якщо стеля в будинку теж дерев’яна, то використовувати плівкову стелю вкрай не рекомендується. Плівка абсолютно герметична і не пропускає повітря. А без повітрообміну на деревині утворюється цвіль. Тому тільки тканинні полотна, які «дихають». При цьому продукція Cerutti або Clipso, незважаючи на те, що вона пропускає повітря, воду вона не пропустить.

 

Якщо ж стеля виконана із залізобетонних плит, то можна встановлювати і плівкові натяжні конструкції.

Якщо говорити про однорівневі і багаторівневі натяжні конструкції, то немає ніякої різниці між цегляним, кам’яним або дерев’яним будинком. Все залежить від смаку господарів, їх фінансових можливостей і висоти стелі.

Правда, якщо вона дерев’яна, то досить часто використовується наступний прийом – на неї набиваються хрестоподібно бруси, щоб утворилися прямокутні ланки, а вже в них натягуються полотна. При цьому їх колір і фактура в різних прямокутниках можуть бути різні. Виглядає все це дуже цікаво. До того ж на бруси прямо просяться точкові світильники, а деякі з них можна оконтурити LED стрічкою.

Які кольори і фактури краще підійдуть для натяжної стелі в дерев’яному будинку

Дерево – це теплий будівельний матеріал і для нього органічними будуть кольору зеленого і жовтого спектра. Якщо говорити про фактуру, то, знову ж таки, все залежить від уподобань господарів і особливості приміщень – темне/світле, велике/маленьке. Зауважимо, що якщо ви зупинили вибір на тканинній натяжній стелі, то вона буває тільки матовою. Але зате на неї дуже виразно виглядають малюнки.

Малюнки на натяжній стелі в дерев’яному будинку

Сюжет, звичайно, залежить від смаку господарів. Але в дерев’яному будинку особливо органічно виглядають всілякі пейзажі – а ля сільські пасторалі, натюрморти.

Словом, натяжна стеля в дерев’яному будинку – це цікаво і по багатьох позиціях більш виграшно, ніж традиційна обробка.