096-349-46-26
099-975-95-94

Напівпрозорі натяжні стелі в Києві

Напівпрозорі натяжні стелі

Різноманіття конструкцій, фактур і колірних рішень натяжних стель вражає. Це, по суті, ідеальний дизайнерський інструмент для кардинального перетворення верху приміщення. У цій статті ми розповімо про напівпрозорі натяжні стелі – що це таке, їх види та переваги.

Що це таке – напівпрозора натяжна стеля

Це полотно, яке пропускає 50% падаючого на нього світла. Зрозуміло, мова йде про падаюче світло зверху, тобто від світильників, розташованих між таким полотном і основною стелею. І завжди такий вид натяжної стелі використовується разом з застельовим підсвічуванням. Саме завдяки йому дуже виграшно обігрується його світлопропускання.

 

Конструкція напівпрозорого натяжної стелі наступна:

 1. Основна стеля забарвлюється в білий колір або обклеюється білими шпалерами.
 2. На неї закріплюються світильники. У більшості випадків це світлодіодні стрічки. Але можливі й інші варіанти. Все залежить від того, що хочуть господарі, який світловий ефект вони бажають бачити зверху.
 3. Нижче світильників натягується напівпрозоре полотно.

При вимкненому освітленні така стеля виглядає, як звичайна натяжна конструкція. Розташованих за полотном світильників не видно. Але варто їх включити, як картина чарівно перетворюється! Залежно від того, яка обрана схема освітлення, стеля або повністю ніби палає світлом, або яскраво світяться її окремі ділянки. Зрозуміло, поряд зі світильниками для посилення естетичного ефекту можна використовувати фотодрук і потрібним чином підсвічувати малюнок.

Види напівпрозорих натяжних стель

Розрізняють два види напівпрозорих полотен – плівкові і тканинні. Розглянемо кожен варіант докладніше.

 

Плівкові напівпрозорі полотна

 

Являють собою ПВХ плівку, яка може мати глянсову або матову фактуру.

 

Переваги цього варіанту:

 1. Більш низька ціна в порівнянні з тканинним варіантом.
 2. Більша кількість фактур і колірних рішень.
 3. Абсолютна герметичність. Така стеля врятує приміщення від затоплення зверху. Правда, напевно, постраждають світильники. Але це значно менше зло.
 4. Можливість поєднання в одному полотні глянсовою і матовою поверхні – плівка добре зварюється (утворюється шов товщиною всього 0,2 мм). Правда при включеному освітленні шов буде досить добре видно. Але якщо різні поверхні матимуть не тільки різну фактуру, а і колір, то це замаскує шов.

Недоліки плівкового варіанти:

 1. Низька морозостійкість. При температурі нижче + 50С такі полотна експлуатувати не можна. Так що для дачі вони не підійдуть.
 2. Велика ймовірність пошкодження в порівнянні з тканинним варіантом. Плівку дуже легко проколоти якимось гострим предметом, товщина ж всього близько 20 мікрон!
 3. Для монтажу потрібно нагрів полотна до 70-800С безпосередньо перед установкою. Тому всі рослини з кімнати доведеться винести. А для зимового саду цей варіант неприйнятний.

Тканинні напівпрозорі полотна

Сама по собі тканина не може пропустити 50% світла. Для цього її випускають з перфорацією – виконують дуже багато мікроскопічних отворів.

 

 Переваги цього варіанту:

 1. Значно більш висока міцність і зносостійкість. Така стеля прослужить вам набагато довше, ніж плівкова.
 2. Незважаючи на те, що тканина має тільки одну фактуру – матову і кількість кольорів теж менше, в порівнянні з плівкою, тканинні полотна виглядають респектабільніше – і при включеному освітленні, і без нього.
 3. Має кращі звукопоглинальні властивості. Незважаючи на отвори, таке полотно краще розсіює звук.

Недоліки тканинного варіанта:

 1. Більш висока вартість.
 2. Відсутність герметичності. Зрозуміло, що така стеля воду не затримає. До того ж, якщо вода буде інтенсивно прибувати, то від навантаження полотно просто вирве з кріплень (воно має меншу еластичність, ніж плівка і гірше буде прогинатися від води). В цьому випадку ремонту воно не підлягає.

Дворівневі конструкції

Чудово виглядають дворівневі конструкції, в яких один з рівнів виконаний напівпрозорим. У дизайнерів з’являється більше варіантів схем освітлення, більше можливостей з варіюванням колірних рішень і т.д.

Дуже ефектний варіант, коли використовуються для напівпрозорих полотна – для верхнього і нижнього рівня. Для одного плівка, для іншого – перфорована тканина.

Виробники

Напівпрозорі плівкові полотна випускають практично всі виробники. Якщо мова йде про тканинні полотна, то найбільшої уваги заслуговує продукція французького бренду Clipso і німецького Descor. У останнього більш дрібне плетіння, яке краще виглядає при освітленні.