Art Decor
Качественные натяжные потолки
ул. Соборная 1 Петропавловская Борщаговка, Киевская обл.
096-58-58-789
050-58-58-789

096-58-58-789

Натяжні потолки: історія, різновиди, переваги та недоліки!

Натяжні стелі – це одна або багаторівнева конструкція, що складається з натягнутого під базовим стелею полотна (полотен) і спеціальних багетів (алюмінієвих або пластикових), за допомогою яких воно кріпиться до стін. Полотна бувають плівкові (з полівінілхлориду) і текстильні (штучна тканина). За способом монтажу діляться на стелі гарячої (полівінілхлорид) і холодної (текстиль) установки.

Натяжні стелі зараз міцно тримають лідируючі позиції в області оформлення верху приміщення. Вже існують сотні виробників, які випускають таку продукцію. А компаній, які займаються установкою натяжної конструкції тільки по одній Україні більше тисячі. Так як нам з вами вибрати оптимальний варіант? Адже натяжна стеля встановлюється мінімум на 10 років (до речі, довговічність є одним з його переваг, але про це трохи нижче). У цій статті ми постараємося докладно розповісти про цей вид обробки верху приміщення. Покажемо переваги і недоліки різних варіантів натяжних конструкцій, запропонуємо критерії, за якими слід вибирати компанію, яка буде вам її встановлювати. Але спочатку трохи історії.

Коротка історія натяжних стель

історія натяжних стель

Натяжні стелі знали ще античні дизайнери. Для декорування стель, втім, як і стін, вони використовували різні тканини. Переважно застосовувався шовк. Як ви розумієте, таке собі могли дозволити тільки дуже заможні люди, так як технології виробництва шовку в Європі не було, і його завозили з далекого Китаю. Навіть існував Великий Шовковий шлях довжиною мало не в десять тисяч кілометрів. При тодішньому транспорті це була величезна відстань, яка долалася за кілька місяців. Тому коштувала шовкова тканина нечувані гроші.

Але навіть, коли в Середні століття секрет виробництва шовку був розкритий, і він став трохи більш доступний, дозволити собі натяжні стелі теж могли не всі. Справа в тому, що за рік тканину провисала, вигорала на сонці і повністю втрачала свій привабливий зовнішній вигляд. Відповідно, була потрібна заміна.

До того ж такі натяжні стелі були дуже не практичні. Вони збирали на собі пил, яку прибрати було дуже проблематично. Ну, про пожежну безпеку ми взагалі мовчимо. Тканина горить чудово.

Сучасні натяжні стелі

Натяжні стелі наших днів разюче відрізняються від своїх попередників. Якщо говорити про суть, то принципових відмінностей три:

  1. Вони набагато доступніше. Зараз натяжну стелю при бажанні може дозволити собі практично будь-хто.
  2. В наявності величезний вибір видів натяжних стель – за матеріалом, фактурою, кольором. Зараз існують натяжні конструкції, які навіть не могли уявити в минулому.
  3. Сучасні натяжні стелі дуже практичні (докладніше про це ми розповімо трохи нижче).

Види сучасних натяжних стель

Якщо раніше існували тільки тканинні полотна, то тепер додалася і плівка. Тобто на сьогоднішній день існує два принципово різних види:

  • тканинні натяжні стелі;
  • плівкові натяжні стелі.

Покажемо в чому між ними різниця, а також їх плюси і мінуси.

Тканинні натяжні стелі

Зараз тканинні натяжні стелі мало схожі на ті, що використовувалися ще в 19 столітті. Сучасна тканина – це штучний матеріал, що складається з поліестерових ниток, які просочуються іншим синтетичним речовиною. Як правило, поліуретаном. До того ж зараз це не один, а кілька шарів. Відомі полотна з трьох, чотирьох, п’яти шарів. Останні найдорожчі, але і найякісніші. Вони герметичні для води, але при цьому пропускають повітря, мають високу міцність, за ними легко доглядати. У таких полотнах є центральний шар, що складається з поліестерових ниток. По обидва боки від нього розташовують два проміжних полімерних шару, які роблять всю цю конструкцію ще більш герметичною і міцнішою. Два зовнішніх шару – це шар водостійкого лаку. Фактура у тканинного стелі тільки матова. Це пов’язано з тим, що у тканини принципово неможливо отримати абсолютно гладку поверхню через її плетену структуру.

Плівкові натяжні стелі

Плівкові натяжні стелі

Являють собою полівінілхлоридну плівки товщиною 0,15-0,25 мм. Тобто ніяких ниток, а значить ніякого плетіння. На відміну від тканинного варіанту плівкове полотно, в силу своєї абсолютно гладкій поверхні, може мати різні фактури – матову, глянсову і напівглянсову.

Матова натяжна стеля має вигляд ідеально штукатуреної поверхні. Чи не інтригує? Але зате на ньому будь-який малюнок буде особливо виразний.

Глянцева стеля – це дзеркало. Завдяки шару лаку вонавідображає на собі весь інтер’єр внизу. І, звичайно ж, навіть невелике джерело світла на такій стелі буде виблискувати. Хочете, щоб приміщення мало святкового вигляду? Встановлюйте глянсову натяжну конструкцію.

Напівглянцева або сатинова стеля – дзеркальної поверхні не має, але світло відображає, при цьому цікаво блікуя з перламутровим ефектом (тобто має різний колір залежно від кута зору). Нехай не вводить вас в оману слово сатиновий. Нічого спільного з тканиною цей вид не має. Просто поверхню плівки нагадує структуру сатину.

Порівняльний аналіз тканинних і плівкових натяжних стель

КритерійТканинна стеляПВХ стеля
МіцністьУ кілька разів міцніше плівкиПри необережному поводженні можна легко проколоти якимось гострим предметом, як і будь-яку натягнуту плівку.
Долговечность25-30 років10-15 років
МорозостійкістьДо мінус 350СДо + 50С. При більш низьких температурах стає крихким і може лопнути від власного натягу
ГерметичністьГерметичні лише деякі тканинні стелі. І то в разі дуже міцного кріплення багетів, до яких кріпиться тканину, до стін.Герметичні
ШиринаДо 5,1 мУ європейських виробників варіюється від 1,5 до 3,5 м. У китайських виробників може досягати ширини 5 м.
Можливість з’єднання частин полотнаНе можливо. Якщо приміщення ширше 5 м необхідно встановлювати проміжний багет.Два шматка плівки можна зварити між собою. Зварений шов має ширину 0,2 мм. У разі, якщо з’єднуються полотна мають різний колір, шва не видно. В інших випадках при правильному монтажі він малопомітний.
МонтажВстановлюється при кімнатній температурі. Не вимагає прогріву приміщення до 60-700С.Вимагає прогрівання приміщення до 60-700С.
Простота доглядуПрибирати складніше, ніж плівковий стеля в силу наявності рельєфу. Переважно проводиться сухе прибирання за допомогою пилососа.Допускає суху і вологе прибирання. Можна просто витирати ганчіркою. Так як поверхня гладка і оброблена антистатиком, пил практично не сідає.
Кількість кольорів і відтінківДо 30До 250
Можливість нанесення малюнкаПрипускає, як нанесення фотодруку, так і ручний розпис акриловими фарбамиТак
Екологічна безпекаВище, ніж у плівкового варіанту. Існують тканинні стелі, які можна встановлювати в медичних установах.За умови покупки продукції європейських, а також відомих китайських виробників такі плівкові стелі відповідають нормам безпеки.
ВартістьНатяжні стелі в середньому в 2 рази дорожче плівкових.

На закінчення з порівняльного аналізу тканинних і плівкових натяжних конструкцій скажімо, що тканинний варіант вважається елітним. Він більш виразний, незважаючи на меншу кількість можливих колірних рішень. На ньому малюнок виглядає, ніби намальований на полотні. Плюс елітності додає і більш висока ціна.

У висновку до цього розділу додамо переваги натяжної стелі незалежно від виду матеріалу:

  1. Мають бездоганний зовнішній вигляд. У будь-якому випадку при установці натяжної конструкції ваше приміщення перетвориться!
  2. Мінімальний час установки, відсутність бруду, будівельного сміття і мінімальна кількість пилу. Не треба вирівнювати стелю, шпаклювати, грунтувати, штукатурити або клеїти шпалери. Натяжне полотно встановлюється незалежно від виду самої стелі. Однорівнева конструкція монтується протягом 3-4 годин!
  3. Приховують будь-які комунікації.
  4. Дозволяють надавати стелі самий незвичайний вид – Зоряне небо, об’ємні малюнки і т.д. Жоден інший вид обробки стелі не володіє таким величезним потенціалом в плані втілення дизайнерських фантазій.
  5. Простий догляд.

Які види натяжних стель вас можуть зацікавити

біла лакова натяжна стеля

Про переваги і недоліки тканинних і плівкових стель ми вже вам розповіли. Але це в загальному плані. Існує десятки різновидів і тих, і інших, які відмінно підійдуть для тих чи інших конкретних ситуацій. Розповімо про найбільш популярні.

Матові стелі

Хороше рішення для великих зал, кухонь, кабінетів, дитячих кімнат. Спокійне, не дратівливе своєю яскравістю світло, цікавий малюнок – все стильно, витримано. Ніщо не відволікає від самого інтер’єру. Нагадаємо, що тканинні стелі – тільки матові. І якщо ви хочете, щоб приміщення мало елітарний вид, то вибір однозначний.

Глянцеві (дзеркальні) стелі

Відмінне рішення для невисоких, темнуватих приміщень. Вони візуально розширять простір і освітлюють його. Для великих приміщень слід користуватися з обережністю, так як об’ємне дзеркальний і яскравий об’єм досить швидко стомлює. А ось дзеркальні вставки, які виділять певні зони, впишуться відмінно.

Сатинові (полуглянцеві) стелі

Якщо вагаєтесь, що вибирати – матове або глянсове полотно, то зупиніть свій вибір на полуглянці! Він ніби золота середина. Відбиває світло (та ще з перламутровим ефектом), але не дзеркало, як глянець. Тобто хочете створити затишну спокійну обстановку але зі святковою ноткою – тепер ви знаєте, що вибрати.

Фотодрук

Найкраще фотодрук виглядає на матовій поверхні. Якщо ви віддасте перевагу тканинному варіанту, то полотно можна навіть вручну розписати фарбами, щоб вийшов ексклюзив. Останнім часом дуже популярні стали 3D малюнки. Приміщення з ними виходить дуже виразним. Основний недолік – об’ємність малюнка можна побачити тільки з певного ракурсу. Найчастіше роблять так, щоб ефект проявлявся при погляді з входу. Але існує і справжній об’ємний малюнок. Для цього необхідно встановити дворівневу натяжну конструкцію. Перший (нижній) рівень виконується з прозорої плівки. На ньому друкується частина малюнка – предмети, які повинні бути на першому плані. Наприклад, якщо це небо, то на цьому рівні малюються птиці. Другий рівень являє собою матове полотно, на який наноситься основна частина малюнка. В результаті повна ілюзія об’ємності (втім, чому ілюзія ?!) з будь-якої точки приміщення.

Ширяючі стелі

натяжні стелі ширяючі лінії

Виразний для вечора варіант. Суть його в тому, що натяжне полотно кріпиться за допомогою спеціального багета, в який вставляється світлодіодні стрічки. У темну пору доби при їх включенні виникає повна ілюзія, що стеля відділена від стін. Різновидом цього варіанта, точніше його узагальненням є стеля «Ширяючі лінії». У ньому світлодіодні лінії за допомогою спеціальних багет (до них полотно кріпиться з двох сторін) кріпляться в будь-якому місці стелі.

Напівпрозорі натяжні стелі

Його суть в тому, що встановлюється напівпрозоре полотно (із зовнішнього боку воно непрозоре, з іншого пропускає до 50% світла), за яким (ближче до основної стелі) встановлюються світильники. Основна стеля або штукатуриться, або обклеюється білим папером. При включенні світильників виникає фантастична картина – ніби вся стеля світиться.

Двох і багатобарвні натяжні стелі

Такий варіант доступний для плівкових конструкцій. Полотно в них складається з декількох різнокольорових частин, які зварюються між собою.

Натяжна стеля «Зоряне небо»

натяжна стеля зоряне небо

Чудове рішення для дитячих кімнат і спалень. Що може бути романтичніше вечора, проведеного під небом, усипаним яскравими зірками ?! Створюється така краса за допомогою спеціального обладнання. За натяжним полотном монтується світлогенератор. Від нього відходить безліч оптоволокон, другі кінці яких кріпляться або безпосередньо у полотна з боку генератора, або через проколи виводяться назовні. При включенні обладнання створюється ефект нічного неба. Також генератор відтворює (включаючи і вимикаючи групи оптоволокон) різні космічні ефекти:

  • зорепад;
  • проліт комети;
  • вибух наднової зірки і т.д.

Акустичні натяжні стелі

Якщо у вас вдома домашній кінотеатр кращої стелі не придумаєш. Завдяки особливій конструкції таке натяжне полотно поглинає звук, повністю усуваючи ефект луни. Акустичні полотна можуть бути плівкові і тканинні. Останні більш ефективні.

Багаторівневі натяжні стелі

Мабуть, самий виразний вигляд. Являє собою полотна, які кріпляться на різних рівнях. Завдяки такій конструкції можна розділяти простір на зони, створювати найвигадливіше освітлення (світильники встановлюються в гіпсокартонних вставках, які поділяють рівні), поєднувати переваги глянцю і матовою поверхні і багато іншого. Якщо ви хочете мати дійсно чудовий оригінальний багаторівневий стелю, замовляйте його у досвідченої компанії, яка має багатий досвід створення подібних дизайн проектів (вся конструкція повинна бути попередньо намальована на комп’ютері) і втілення їх в життя.

Різьблені (apply) стелі

Одна з різновидів дворівневої натяжної конструкції. На нижньому полотні виконуються вирізи, а верхнє полотно має колір, відмінний від нижнього.

При суміщенні вирізи красиво проявляються. Полотна можуть, як щільно приставати один до одного, так і бути на деякій відстані – 8, 25 і 40 мм. За рахунок цього виходить деякий об’ємний ефект.

натяжна стеля apply

При варіанті 40 мм (apply 40) в багети вставляється ще й світлодіодна стрічка і ввечері з вирізів м’яко струмує світло.

Що вам потрібно знати про виробників натяжних стель

 На початку цієї статті ми писали, що існує десятки, якщо не сотні виробників натяжних стель. Чию продукцію віддати перевагу? Найголовніший критерій – це екологічна безпека. Краса красою, але здоров’я важливіше. В цьому плані кращий вибір – це продукція європейських виробників: французьких, німецьких, італійських, бельгійських.

Якщо говорити про тканинні стелі, то найбільш відомими їх виробниками є торгові марки Clipso (Франція), Descor (Німеччина) і Cerutti (Італія). Вони виробляють велику кількість різнопланових полотен, як для загального користування, так і спеціальних – антибактеріальні (для медичних установ), акустичні, водовідштовхувальні (для басейнів, ванних кімнат). Якість бездоганна, але і ціна досить висока.

Серед виробників плівкових стель виділяються наступні бренди:

1. Французькі:

  • Barrisol – бренд, відомий ще з середини минулого століття. Славиться своєю плівкою, яка сильно розширюється при нагріванні. Тому натяг виходить дуже сильним і поверхня виходить бездоганно гладка.
  • Joli Ciel – найбільш популярні у цього бренду глянцеві полотна, які мають практично 100% відбивну здатність.
  • ALKOR DRAKA – бренд, що змагається за популярністю і, відповідно, за якістю продукції з Barrisol.
  • CTN – продукція цього бренду за об’єктивними показниками нічим не поступається полотнам Barrisol і ALKOR DRAKA, але зате доступнішим за ціною. Кращий варіант для українських споживачів, які хочуть мати справжні французькі стелі.

2. Німецькі:

  • Mattfolie (марка належить бренду Descor) – відомий матовими і сатиновими (напівглянцевими) полотнами, товщиною плівки 0,18 мм. Витримується навантаження – до 150 кг/м2 (звичайний показник – 100 кг / м2).
  • Lackfolie (марка належить бренду Descor) – полотна по характеристикам аналогічні полотнам Mattfolie, але тільки мають глянсову фактуру.

3. Бельгійські

Polyplast. Якісні полотна шириною до 3,3 м (для європейських виробників досить рідкісний показник, зазвичай це 2.5-2.7 м).

Кілька слів про виробників з інших країн

Китай – головна конкурентна перевага натяжних стель з цієї країни – невисока ціна. Якщо говорити про якість, то від бренду до бренду воно сильно змінюється. Наша порада – хочете максимально бюджетний, але безпечний варіант – замовляйте стелі у відомій компанії-установника. Цінуючи своїм авторитетом, вона не будуть пропонувати стелі сумнівної якості. Або чесно про це попередить. Не радимо замовляти стелі у маловідомої компанії, навіть якщо вони можуть пред’явити сертифікати на них. Як і самі компанії, вони можуть бути сумнівні.

Росія – ціна її натяжних стель вище, ніж китайської. Але зате за якістю ця більш однорідна продукція і менший ризик нарватися на екологічно небезпечне полотно.

Що вам необхідно знати про монтаж

1. Перед монтажем слід дати доступ до верху приміщення. Для цього необхідно відсунути меблі від стін на метр і закрити плівкою для захисту від пилу.

2. Плівкові стелі будь-якого виробника безпосередньо перед монтажем (тобто вже в приміщенні, де вони будуть встановлені) вимагає розігріву (тепловою гарматою або будівельним феном) до 60-700С. Тому всі домашні рослини з кімнати слід винести.

3. Тканинні полотна кожної компанії виробника мають свою технологію монтажу (кліпсовой у Clipso, шнурова у Cerutti і т.д.). Плівкові полотна можуть встановлюватися за двома принципово різними технологіями:

  • клиновий (штапікового);
  • гарпунний.

Суть першої – полотно заводиться в багет і там фіксується клином (штапіком). Все, що виходить за клин з іншого боку, обрізується. Спосіб простий, але має кілька недоліків:

  • можливий перекіс полотна (а якщо у вас рисунок, то навіть незначний перекіс буде видно);
  • якщо полотно з яких-небудь причин довелося зняти, назад його не поставиш.

 При гарпуном методі по периметру полотна приварюється кромка, що має профільний виступ, схожий на гарпун. Цим виступом полотно чіпляється за відповідний виступ в багеті. Така технологія позбавлена ​​недоліків попередньої, але складніше і дорожче. Потрібно приварити кромку, точніше розрахувати крій, щоб при нагріванні гарпун точно підійшов до зацепу. Недотягне – не буде зачеплення. Перетягне – полотно буде провисати. Деякі недобросовісні компанії, рекламуючи низьку ціну своїх стель, замовчують, що кріпити їх будуть за допомогою штапікового методу. При цьому, якщо відняти вартість монтажу, їх полотна виявляються дорожчими, ніж у інших компаній.

4. Для кріплення полотна краще використовувати алюмінієві багети. У разі гарпунного кріплення полотно можна розтягнути на 35% – профіль витримає. Пластикові багети допускають тільки 8% розтягування при штапікового методі і 3% при гарпун. Тобто фактично полотно не натягнуто.

5. Монтаж стандартного однорівневого стелі в приміщенні до 20-30 м2 займає 3-4 години.

Як вибрати компанію для установки натяжної стелі

Пропонуємо наступний алгоритм:

  1.  За допомогою Інтернету знайти в своєму місті компанії, які встановлюють натяжні стелі.
  2.  Ознайомитися з їх сайтом. Вивчити портфоліо, вартість послуг, скільки років існують на ринку.
  3.  Вибрати три-чотири найбільш підходящих для вас компаній. Поїхати до них в офіс. Ознайомитися на місці, що вони пропонують. Подивитися їх сертифікати та інші документи, що підтверджують якість їх продукції.
  4.  Вдатися до послуг сарафанного радіо, тобто дізнатися думку людей про ці компанії, які безпосередньо замовляли у них послуги.
  5.  На основі такого комплексного аналізу вибрати виконавця.

Що потрібно знати про світильники для натяжної стелі

Наш головний тут рада – проконсультуйтеся у фахівців компанії, чи підійдуть світильники, які вже є в цьому приміщенні. Справа в тому, що є багато нюансів:

1. Центральні світильники (люстри) краще використовувати з крюковим підвісом. Всі інші варіанти (монтажна планка, хрестовина) припускають великий виріз в натяжній полотні.

2. Для люстр на підвісі потужність лам розжарювання не повинна перевищувати більш 60 Вт. При цьому, якщо світло від ламп спрямований:

  • вгору, то відстань від них до полотна – мінімум 40 см;
  • убік і вниз – мінімум 25 см.

У разі люстр з іншим підвісом, потужність ламп розжарювання обмежена 40 Вт. Для світлодіодних лам потужності по обмеженню і відстані немає.

3. Точкові світильники повинні бути світлодіодні. І потрібно пам’ятати, що полотна повинні бути нижче цоколя, тому потрібно вибирати лампи з невеликим цоколем.

Що необхідно знати про догляд за натяжною стелею

  1.  Тканинне і плівкове полотно допускає вологе прибирання м’якою губкою або ганчіркою із застосуванням неабразивних миючих засобів, в складі яких відсутній хлор.
  2.  Тканинне полотно більше збирає пилу і її важче прибрати ганчіркою в силу його нерівного рельєфу. Тому перед вологим прибиранням його краще пропилососити. При цьому поставте пилосос на мінімальну потужність і не торкайтеся щіткою стелі.
  3.  При догляді за плівковою натяжною стелею зніміть з рук годинник, кільця, браслети. Будь-яке необережне рух і ви полотно можете проколоти.
  4.  Особливості догляду за глянцевим стелею:
  • вологе прибирання використовуйте по мінімуму і в цьому випадку робіть прямолінійні руху ганчіркою в одному напрямку, щоб уникнути розлучень;
  • краще використовуйте суху ганчірку з невисоким м’яким ворсом;
  • для додання блиску використовуйте спеціальні поліролі для глянцевих натяжних стель або засоби по догляду за дзеркалами.

Що потрібно знати про ціноутворення натяжної стелі

Загальна ціна установки залежить від вартості стелі, багетів і інших комплектуючих, а також безпосередньо роботи. Про полотна ми вже писали, які існують, де краще ставити ту чи іншу полотно. Про монтаж теж. У разі тканинного полотна варіантів у вас немає. Будівельники його будуть монтувати за технологією, розробленою виробником. У разі плівкового полотна варіанти монтажу, як ми говорили, два – штапіковий і гарпунний. Перший дешевше (відсотків на 25), але краще використовувати гарпунний. І якість вище, і є можливість повторної установки після зняття.

На ціну монтажу впливає особливості приміщення. Наявність додаткових кутів крім чотирьох стандартних, стояків, криволінійних ділянок, кондиціонера і т.д. Збільшення ціни з огляду на ці факти може досягати до 25%. Але в середньому 15%.

Залиште Ваші дані і ми зв'яжемося з вами найближчим часом


    Залиште Ваші дані і ми зв'яжемося з вами найближчим часом


      Залиште Ваші дані і ми зв'яжемося з вами найближчим часом