Art Decor
Качественные натяжные потолки
ул. Соборная 1 Петропавловская Борщаговка, Киевская обл.
096-58-58-789
050-58-58-789

096-58-58-789

Натяжна або підвісна стеля

Натяжна або підвісна стеля

Натяжні та підвісні стелі на даний момент є найбільш затребуваними варіантами облаштування верху приміщення. Незважаючи на безліч відмінностей, вони мають одну спільну рису, яка і обумовлює їх високу популярність. В обох випадках базова стеля закривається декоративною поверхнею. Це дозволяє:

  1. Легко варіювати з кольором і структурою зовнішнього вигляду верху приміщення. Фарбування стелі, обклеювання її шпалерами такого розмаїття забезпечити не можуть. У цьому полягає головна перевага натяжних і підвісних конструкцій – вони дозволять створити набагато більш привабливий вигляд, ніж інші варіанти обробки.
  2. Відмовитися від трудомістких, брудних і запилених робіт з підготовки базової стелі до фарбування або обклеювання шпалерами.
  3. Створювати різноманітні системи освітлення.

У чому різниця між підвісною і натяжною стелею

Але який з цих двох популярних варіантів вибрати? Для цього докладніше розглянемо їх конструкції.

Натяжна стеля

Являє собою полотно (тканинне або плівкове), яке натягується і кріпиться по периметру приміщення до стін під базовим стелею. Фіксація до стін проводиться за допомогою спеціальних багетів. У них є пази, куди заводиться край полотна, а потім різними способами там фіксується. Існує два принципово різних види натяжної стелі – плівкова і тканинна. Плівкове полотно виконується з ПВХ плівки товщиною близько 0,2 мм. Виходить герметична і досить міцна конструкція. Вона при правильному монтажі не пропустить воду при затоці зверху і зможе витримати до 100-150 кг води на квадратний метр.

ПВХ плівки мають три види фактури – глянсову, сатинову і матову поверхні. Кількість колірних рішень перевищує 250. Можливо нанесення фотодруку. Ще один істотний плюс – простота з’єднання декількох полотен в одне ціле за допомогою зварювання. Зварений шов має ширину всього близько 0,1 мм і практично непомітний. Його міцність така ж, як і основного полотна. Зварювання дозволяє робити натяжні конструкції з декількох кольорів і фактур, тим самим виділяючи в приміщення різні зони.

Недолік плівкового стелі – мала стійкість до колючим предметів і низька морозостійкість. Уже при + 50С плівка стає крихкою і може лопнути від власного натягу. А сам натяг при монтажі забезпечується шляхом нагрівання плівки до 60-700С за допомогою будівельного фена або теплової гармати. В такому стані плівкове полотно закріплюється в багетах, а при охолодженні і стисканні воно розтягується.

Тканинне полотно виконано шляхом переплетення синтетичних волокон з наступним просоченням отриманої тканини. Воно виходить значно міцніше, ніж плівка і не боїться низьких температур. Кількість колірних рішень у цього варіанту менше, фактура тільки одна – матова. Але малюнки на тканинному полотні виходять більш виразними. І в цілому тканинний натяжна стеля виглядає аристократично, ніж плівкова. Для її монтажу розігріву не потрібно.

Підвісна стеля

Являє собою каркасну конструкцію, в якій закріплюються матеріали перекриття.

Розрізняють декілька видів підвісної стелі:

  • ☆ суцільну;
  • ☆ касетну;
  • ☆ плиткову;
  • ☆ рейкову;
  • ☆ решітчасті.

У підвісних стелях каркас може бути видимим або закриватися оздоблювальним матеріалом. В якості таких матеріалів використовуються гіпсокартон, дерево, скло, в тому числі і з дзеркальною поверхнею, ПВХ панелі або рейки, алюміній. Кріпиться підвісна стеля безпосередньо до базової.

Відмінності натяжної стелі від підвісної

Ознайомившись з конструкціями цих варіантів обробки верху приміщення, розглянемо їх відмінності, а також плюси і мінуси щодо один одного.

Зовнішній вигляд

Коли ми вибираємо той або інший вид обробки для нас основний критерій – це зовнішній вигляд. Точніше, більшість з нас прагне отримати максимально гарний зовнішній вигляд при прийнятній вартості за нього. Натяжна стеля виглядає прекрасно навіть в бюджетному варіанті. Ідеально рівна поверхня, різноманітність кольорів, яскраві соковиті малюнки. При цьому є можливість створити такі варіанти, як стеля «Зоряне небо» з дуже достовірної імітацією зірок, а також можливість показати зорепад, проліт комети, вибух зірки і т.д. Або, наприклад, можливість отримати 3D-малюнок, тобто об’ємне зображення. Виглядає дуже ефектно.

Підвісна стеля, незважаючи на велику різноманітність конструкцій, не може запропонувати стільки варіантів, як натяжна конструкція. Наприклад, неможливо отримати перламутровий ефект, як за допомогою сатинового стелі. Не буде такої виразності малюнка, як на тканинному полотні. Немає варіанту «Зоряного неба».

Якщо говорити про системи освітлення, то в цьому випадку варіанти рівнозначні. Але в підвісній стелі встановити світильники простіше.

Експлуатаційні властивості

Теж дуже важливий критерій при виборі того чи іншого варіанта обробки. До них можна віднести:

  1. Термін експлуатації. Для плівкових натяжних конструкцій він становить 10-15 років, для тканинних – 25-30 років. При цьому підкреслимо, що за цей час жодного ремонту не потрібно. Тривалість експлуатації підвісної стелі близько 10 років. При цьому не виключений косметичний ремонт.
  2. Герметичність. Від затоки зверху через недбайливого сусіда ніхто не застрахований. Натяжна плівкова стеля при правильному монтажі захистить приміщення від води. І при цьому в більшості випадків буде придатна до подальшої експлуатації. Багато варіантів тканинних натяжних конструкцій також забезпечать герметичність. Підвісна стеля за винятком суцільного варіанта герметичності не має. І в більшості випадків після заливки зверху потрібно ремонт.
  3. Догляд. За натяжною стелею доглядати легше, особливо в разі плівкового варіанту. Він має ідеально рівну гладку поверхню, яку можна прибирати вологою ганчіркою або пилососити. Для кухні цей варіант взагалі поза конкуренцією. Підвісна стеля через наявність каркаса не має абсолютно рівній поверхні. Тому доглядати за нею складніше.
  4. Доступ до комунікацій. Натяжна стеля не має якихось люків для ревізії і ремонту електричних кабелів або повітропроводів системи вентиляції і кондиціонування, які можуть бути прокладені за ним. Для цього буде потрібно його зняття. Більшість конструкцій підвісної стелі дозволять провести їх частковий демонтаж з метою обслуговування комунікацій. У разі суцільної підвісної стелі в неї зазвичай виконуються спеціальні люки.

Висота приміщення

Установка натяжної стелі відбирає 3-5 см висоти приміщення. Тому навіть в кімнатах з невисокою стелею візуально це буде не дуже видно. Наприклад, навіть в «хрущовках» з їх висотою в 2,5 м втрата висоти складе всього 1-2%. А якщо ще вибрати глянсову дзеркальну поверхню, то вона візуально ще й «підніме» стелю.

Підвісна стеля забирає значно більше 10-15 см. Тому в приміщеннях з невисокою стелею (в тих же «хрущовках») вона неприйнятна.

Монтаж

За цим критерієм натяжна стеля поза конкуренцією. Для звичайного приміщення однорівневу натяжну конструкцію можна встановити за 3-4 години. При тому не треба навіть виносити меблі з приміщення. Необхідно лише забезпечити доступ до стін по всьому периметру кімнати. Якщо встановлюється плівкове полотно, то необхідно винести квіти і домашніх тварин, так як в приміщенні буде короткочасно температура до 50-600С. Самі роботи припускають мінімум пилу, адже необхідно свердлити набагато менше отворів. А оскільки натяжне полотно кріпиться до стін, то в великій кількості випадків свердлити доведеться в гіпсокартонної або цегляній стіні.

Для підвісної конструкції потрібна значно більша кількість отворів, а значить буде набагато більше пилу. І необхідно свердлити їх в стелі, яка часто буває бетонна. До того ж свердління буде знизу вгору над головою, що значно незручніше ніж горизонтальне свердління в стіну. Меблі з приміщення необхідно винести (а не зрушити до центру, як у випадку натяжної конструкції). Тривалість монтажу підвісної стелі становить 2-4 дні.

Морозостійкість і стійкість до механічних впливів

Плівкові підвісні стелі можна експлуатувати при температурі не нижче + 50С. Також вони боятися гострих предметів. В цьому плані підвісні конструкції краще. Вони не бояться низьких температур і допускають установку в неопалюваних приміщеннях, наприклад, на дачах. До того ж в разі пошкоджень, їх можна відремонтувати, наприклад, заміною пошкодженої панелі або рейки. Для натяжних конструкцій це виключено.

Слід додати, що в разі тканинних натяжних стель цих недоліків не буде. Вони допускають експлуатацію при температурах до мінус 350С і не бояться навіть значних механічних навантажень. Але, як і в разі плівкового варіанту, їх ремонт неможливий.

Вартість

Найважливіший фактор при виборі варіанту обробки. Вартість натяжних стель в однорівневої конструкції варіюється в межах від 150-170 грн/м2 (для китайської продукції) до 400-600 грн / м2 (для тканинних стель). Вартість підвісних стель, виконаних з гіпсокартону, становить 700-1000 грн / м2.

У разі більш складної конструкції – декількох рівнів, монтаж системи освітлення і т. д. вартість квадратного метра зростає для натяжних і підвісних конструкцій приблизно однаково.

Висновок

Тепер, маючи повну інформацію про переваги і недоліки натяжних і підвісних стель, ви зможете зробити більш усвідомлений вибір.

Залиште Ваші дані і ми зв'яжемося з вами найближчим часом


    Залиште Ваші дані і ми зв'яжемося з вами найближчим часом


      Залиште Ваші дані і ми зв'яжемося з вами найближчим часом